معرفی کتاب فرشته سکوت کرد

اثر هاینریش بل از انتشارات نشر نون - مترجم: سعید فرهودی-ادبیات آلمان

ترجمه فارسی رمان «فرشته سکوت کرد» نوشته‌ی هاینریش بل، نویسنده‌ی آلمانی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل، توسط «سعید فرهودی» در نشر نون منتشر شده است. این رمان که درحقیقت اولین رمان هاینریش بل به شمار می‌آید، در سال‌های ۵۱-۱۹۴۹ نوشته شده است. داستان این اثر در هشتم ماه مه ۱۹۴۵ - روز تسلیم آلمان- آغاز شده و تا مرکز ویرانه‌های یک شهر بزرگ به پیش می‌رود... این کتاب هم‌چون سرچشمه‌ای نیرومند خاطرات بل را نمایان می‌سازد. او در این رمان هستی انسان را در نقطه‌ی‌ صفر نشان می‌دهد؛ یک سرباز جعلی و گریخته از جنگ به شهر بمباران‌شده‌ی‌ خویش بازمی‌گردد، برای جستن نان، برای یافتن سرپناه و برای دیدن انسان. این داستان عشقی با سکوت نسل بازگشته به وطن کاملا هماهنگی داشت، نسلی که خوب می‌دانست در این دنیای وانفسا میهنی وجود ندارد و این کشف او بود. این اثر چیزی است شبیه به «فاوست» با برخورداری از جذابیت توصیفی خوب.
ترجمه این کتاب نامزد کتاب سال در سال 1394 شده است.


خرید کتاب فرشته سکوت کرد
جستجوی کتاب فرشته سکوت کرد در گودریدز

معرفی کتاب فرشته سکوت کرد از نگاه کاربران
نمی دونم چی بگم راجع به این کتاب واقعا.
من عادت دارم کتابایی رو که نمی فهمم نه امتیاز میدم و نه نقد می نویسم واسشون اما این کتاب نثر سنگینی نداشت که بخوام بگم نفهمیدمش. با این حال، احساس می کنم واقعا اون طور که باید و شاید نفهمیدمش.
می تونم بگم خوندنش خیلی واسم طول کشید و هی باید به زور برمی گشتم سرش که خب نشونه خوبی نیست. اما توصیف های صحنه هاشو دوست داشتم. قشنگ می تونستی مکان های مختلفی که توصیف می کنه رو مجسم کنی.

مشاهده لینک اصلی
Der Engel schwieg, Heinrich Böll (1917 - 1985)
عنوان: فرشته سکوت کرد؛ نویسنده: هاینریش بول؛ مترجم: سعید فرهودی؛ مشخصات نشر: تهران، نیلا، 1378، در 160 ص، زیرنشر: حمید امجد؛ شابک: 9649175075؛ موضوع: داستانهای نویسندگان آلمانی قرن 20 ممشاهده لینک اصلی
این کتاب کوچک پایان جنگ جهانی دوم را از چشم یک سرباز آلمانی می بیند \u0026 amp؛ توصیف ساده خود را از سختی های زندگی روزمره پس از جنگ به پایان رسید بسیار غم انگیز است، اما این نیز یک داستان عشق است، که شیرین همراه با زمان و آمپر؛ چقدر دشوار بود وقتی که مردم به معنای واقعی کلمه از دست به دهان زندگی می کردند. این کتاب برنده جایزه نوبل و \u0026 amp؛ این شگفت انگیز است که نویسنده آن را منتشر نکرده است.

مشاهده لینک اصلی
همانطور که درThe Clown @ که من در دبیرستان خواندم و به عنوان یکی از خواندن مورد علاقه ام یاد می گیرم، هاینریش بول من را درThe Angel Silent @ با سبک بسیار محدود و قدرتمند من شگفت زده کرد. معماری یک شهر ویرانگر که مردم با پایان یافتن جنگ با آن مواجه می شوند، به وضوح نزدیک است.

مشاهده لینک اصلی
این یکی از کتابهای افسرده ترین است که تا به حال خوانده ام! این موضوع پس از جنگ جهانی دوم آلمان است و منظور من فقط پست است. همانند آلمانی ها فقط تسلیم شد و نوعی چیز دیگر اتفاق می افتد. آن زیبایی نوشته شده است (و نه خیلی طولانی، سپاس از لطف!) و خط داستان بزرگ است که بافت اطراف و در اطراف شخصیت ... واقعا درخشان است. غمگین، اما درخشان

مشاهده لینک اصلی
عجیب است که چند نویسنده آلمانی در مورد وضعیت شهرهای آلمان در پایان جنگ جهانی دوم نوشتند. حس می کردم که برای نوشتن درباره این خیلی وحشتناک بود. این مورد با The Silent Angel بود که مدتها پس از انتشار آن به ناشران منتشر شد. @ @ نامناسب @ در نظر گرفته شد و خیلی تکان دهنده ...

مشاهده لینک اصلی
ترجمه شده توسط یک دانشمند از IU؛ من فکر می کنم که آمریکایی ها از دیدگاه آلمانی بسیار اندکی مطالعه کرده اند، مگر اینکه شاید همه در خاورمیانه غرق شوند، این واقعا عجیب بود که عواقب جنگ پس از جنگ و ابهام شر را خوانده است.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب فرشته سکوت کرد


#جایزه نوبل ادبیات - #داستان تاریخی - #داستان عاشقانه - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان جنگی - #ادبیات آلمان - #دهه 1990 میلادی -
#انتشارات نشر نون - #هاینریش بل - #سعید فرهودی
کتاب های مرتبط با - کتاب فرشته سکوت کرد


 کتاب خیابان یک طرفه
 کتاب سیمای زنی در میان جمع
 کتاب دام گستر
 کتاب نفس بریده
 کتاب سرزمین گوجه های سبز
 کتاب قطار به موقع رسید